חיה שהם, 2000 – 2013

חיה שהם

שהם, שפחות או יותר גדלה בבית הספר כתלמידה שהייתה למורה ואז למנהלת חטיבת הביניים ולמנהלת בית הספר, הייתה חברה קרובה של גורדון עד שזו נסעה למקסיקו. 

לאחר מכן, לפי השמועות, הסתכסכו השתיים, בין היתר בשל יד נוקשה שהפעילה שהם נגד מורים ותיקים. שתיהן, אגב, מכחישות עד היום את אותו סכסוך וגורדון טענה בפשטות כי כאשר חזרה מחו"ל הבינה שהתפקיד בתיכון חדש "כבר איננו רלוונטי." 

בשנת 2003 זכה תיכון חדש להיות התיכון המבוקש ביותר בעיר, עם עלייה של 68 אחוז במספר הבוחרים להירשם אליו, לעומת השנה שלפני כן. עם זאת, גם בתקופת שהם לא הצליח בית הספר להתנער מתדמית המחששה שדבקה בו, ושמו נקשר בפרשיות האחרונות של תופעת הסחר בסמים בתיכונים.  

אין ספק כי שהם נכנסה לנהל בית ספר שונה לחלוטין מהתקופה בה היא למדה ולימדה בו. בית הספר כבר איננו המבנה היחיד ברחוב, וכדי לחנות בחניון הכורכר הצמוד אליו צריך לשלם 12 שקל. 

מעבר לכביש נישאים מגדלי אקירוב, ומאחורי בית הספר מבצבצות מכוניות הפאר של דיירי מגדלי יו. גם התלמידים השתנו – כבר לא חדורי אידאולוגיה. עד לשינוי שיטת הרישום רבים הגיעו לבית הספר משכונות מרוחקות, בעוד שתלמידי צפון העיר העדיפו את עירוני ד,' אליאנס, עירוני י"ד וליידי דייויס. 

 לאור השינויים הבלתי נשלטים מנסה שהם להפגין יצירתיות בכל הנוגע למקצועות מקוריים, חופש בחירה לתלמידים, מדיניות דלת פתוחה ובעיקר חופש ביטוי, כמו עיתון התיכון שבו לא פעם מתבטאים התלמידים בחריפות בנושאים שונים. ב1- בספטמבר תוכל גם שהם לחזור בנוסטלגיה לימי הזוהר של תיכון חדש, כשעוד הייתה תלמידה